Világsztárok kedvence a 85. Művészeti Aukción

Aukció
Ismerd meg a brit ékszertervezőt, akinek a munkáiért olyan hírességek rajonganak, mint Madonna, Charli XCX, Ozzy Osborne, Lewis Hamilton vagy Cate Blanchett!

Harmadszorra csörgött a telefon, de senki nem vette fel. Az üzenetrögzítőn egy hangüzenet várta a férfit. „Itt Madonna személyi asszisztense. Szerettük volna jövő szerdán áthívni a művésznőhöz és megtekinteni az ékszereit. Úgy tűnik sajnos nem alkalmas az időpont”. Az ékszertervező (és egyben a telefon tulajdonosa) Stephen Webster előbb az ájulás szélére került, majd gyorsan helyrehozta a helyrehozhatatlannak tűnő hibát. Néhány nappal később már Madonna lakosztályán a pop ikonnal közösen nézték át a Webster ékszereit. Madonna kiválasztotta a Crystal Haze fantázianevű gyűrűt, búcsúzóul gyorsan bemutatta új partnerét az ékszertervezőnek, majd több hét csend következett. Stephen Webster legközelebb egy újságcikkben találkozott a párral: ekkor került nyilvánosságra, hogy Guy Ritchie és Madonna egy párt alkot. A lesifotón pedig az énekesnő ujján ott ragyogott a Crystal Haze gyűrű.

Nem ez volt az első alkalom, hogy Stephen Webster munkái iránt világsztárok érdeklődtek. Viszont ez volt az első pillanat, amikor maga a tervező is elindult a világhírnév felé. Egyetlen Madonnáról készült fotó elég volt ahhoz, hogy néhány héttel később az InStyle magazin ékszerszakértője lehozzon egy Webstert méltató cikket, a Vogue az ékszertervezés új sztárjaként ünnepelje, a Daily Telegraph pedig életútinterjút készítsen vele.  

Stephen Webster 1959-ben született Gravesendben, a művészet és a design iránti szenvedélytől hajtva iratkozott be 16 évesen Medway College of Design-ra, ahol az első időszakban főleg a divattal foglalkozott. A figyelme fokozatosan terelődött az ékszerek felé, egyre jobban inspirálták a nemesfémekben, formákban, és drágakövekben rejlő kiaknázatlan lehetőségek.

Technikáit, sajátos esztétikáját előbb Kanadában, majd Kaliforniában tökéletesítette, 1998-ban pedig visszatért Londonba, hogy megnyissa saját stúdióját a West Enden. Pályafutása során Webstert számos kitüntetéssel ismerték el, köztük háromszor az év ékszertervezőjének választották.

Webster alkotásait a merész formatervezés és a megválogatott, fenntartható, etikus forrásból származó anyagok jellemzik, munkáira a luxusmárkák részletgazdag maximalizmusa legalább annyira jellemző, mint a 80-as, 90-es évek punk- és rockkultúrájának formabontó szemlélete, rajongása a rendhagyó iránt.  A 85. Művészeti Aukción is szereplő gömbhal nyakék (221-es tétel) is egy elegáns tisztelgés a nem mindennapi előtt: 18 karátos fehérarany testtel és 261 darab apró, pávéfoglalt, összesen 6,13 karátnyi zafírral idézi meg az óceánok halálos, mégis megmosolyogtató lakóját.