Az aukcionált műtárgyak árkategóriája széles spektrumon mozog, a százezres tételtől kiindulva a milliós tételig találhatóak érdekes darabok és mindegyik megtekinthető a BÁV felújított Szent István körúti galériájában.
A BÁV 6. Online Aukciójára több különleges szelence gyűlt össze. Az empire rajongói ugyanúgy találnak érdekességet a szelencék, dobozkák között, mint art deco kedvelői. A fedőlapján denevért ábrázoló szelencére meghökkentő témaválasztása és finom kidolgozása miatt is nagy érdeklődés várható. Az 1920-as években készült, belül dúsan aranyozott női cigarettás szelencét zafir nyitógomb díszíti. Az art deco korszakában a denevér motívum viszonylag ritkának számít, a szecesszióból örökölt egzotikus ázsiai szimbólumok iránti érdeklődés viszont töretlen a mai napig, ahol a denevér többek között a hosszú élet és az egészség szimbóluma.
A Fischer Emil kerámiagyárában készült szecessziós kulacs igazi ritkaságnak számít, hiszen a műkereskedelemben inkább tányérokon, csészéken és vázákon szoktunk találkozni ezzel a jellegzetes, Pálinkás Béla által tervezett dekorral. Az éles konturrajzos alföldi, népi életből vett jelenetek ezer szállal kötődnek a Szolnoki Iskolához, megfogalmazásukban viszont a Gödöllői Művésztelep hatása érezhető. Sikeres és elismert pályáját - 1903-tól Fischer Emil budapesti kerámiagyára részére tervezett, 1904-ben részt vett és bronzérmet nyert a St. Louis-i világkiállításon, 1907-ben a pécsi iparművészeti kiállításon ezüstérmet kapott - derékba törte az I. világháború, hadifogság. Életművének jelentős része (vázlatok, festmények, bútorok) a rákosszentmihályi műterméből a II. világháború alatt eltűnt. A XX. század legelején készült, Pálinkás által tervezett és Fischer Emil gyárában készült fajansz kulacs a magyar szecesszió fontos iparművészeti emléke, kikiáltási ára 100.000 forint.
A zsebóra szó hallatán lelki szemeink előtt általában egy elegáns öltözékű úriember képe villan fel. Bár ez a kép jellemző, de a sztereotípiával ellentétben nők is előszeretettel viseltek zsebórát. A BÁV őszi aukcióján mintegy 60 darab ékszer keresi új tulajdonosát, melyek között kiemelkedő az a hölgynek készült duplafedeles arany zsebóra, melynek virágmintái és kézzel vésett, zománcozott fedele is kuriózumnak számít, de a 200.000 forintos kikiáltási áron meghirdetett ékszer igazi különlegessége, hogy a fedelét 8 gyémánt díszíti. Az órát egy 15 köves anker szerkezet bírja mozgásra, belsejébe tekintve egy rejtett fényképtartót is találunk.
Az őszi időben újra előkerülnek a brossok a női fiókokból. Az eredetileg funkcionális szerepet játszó tárgy ma már inkább kiegészítőként szolgál. Az aukciós tételek között 300.000 forintos kikiáltási áron találunk egy olyan gyönyörű melltűt, amelynek leveles bimbós formáját a két kontrasztos nemesfém, az arany és az ezüst kombinációja, valamint két régi csiszolású gyémánt, 13 kisebb briliáns és 22 gyémánt teszi különlegessé. Az ékszer eredeti állapotában alakítható volt és eredeti tulajdonosát rejtély övezi, de abban bizonyosak lehetünk, hogy egy ilyen drágakövektől ragyogó bross csakis egy különleges hölgynek készülhetett.
Czóbel Béla töretlen népszerűségnek örvend a műgyűjtők körében. 2016-ban igazi bombaként robbant a BÁV aukcióján a több, mint 100 évig elveszettnek hitt, ritkaságnak számító Körhinta című festménye, mely átmenetet képez a festő művészetében. Ez a kép megtriplázta a kikiáltási árát. A mostani árverésre kínált Asztali csendélet címet viselő olajfestmény is gyönyörű darab, amely igazán passzol az őszi időszakhoz. Színeiben az évszakot jellemző lehulló levelek melegségét hozta vissza a művész. Czóbel igen gazdag életművében a csendéletfestészet jelentős szereppel bír, így ennek a 1.200.000 forintos kikiáltási áron meghirdetett műnek is érdekes lesz figyelni a sorsát.
Kontuly Béla stílusának alakulásra először mestere, Réti István volt hatással. A Római Ösztöndíj elnyerése újabb fontos impulzusokat hozott festészetébe. Olaszországban a reneszánsz művészet újrafelfedezése, majd a novecento új tárgyiassága hat művészetére. A II. világháborút követően számítjuk Kontuly újabb festői korszakát, mely haláláig tart. Jelentős csendéletei ebből a korszakából származnak és jelen árverésre bocsátott, különleges japán színházi maszkos festménye is ebben az időszakban készült.
Idén ősszel, szeptember 30. és október 9. között immár 6. alkalommal kerül megrendezésre a BÁV Online Aukciója, amelyre helytől függetlenül mindenkit várnak, akik érdeklődnek a műtárgyak, ékszerek különleges és izgalmas világa iránt.
Az online katalógus már elérhető az alábbi linken: