4. Online aukció

2021. dec. 10. - 2021. dec. 19.
2021. december 10. - 2021. december 19.
Online aukció

A 4. Online aukció leütési listája:

átlapozom a LEÜTÉSI LISTát

4. Online aukció időpontja: 2021.december 10. 12:00 és december 19. 17:00 között
Helyszíne: axioart.com
Típusa: online aukció

licitálok az axioart oldalán

Árverésre kerülő tételek megtekintése: 2021.december 11. 10:00 és december 19. 17:00 között minden nap 10:00-18:00 óráig.

1052. Budapest, Bécsi utca 1. szám alatt, a BÁV Aukciósházban

letöltöm a festménykatalógust

letöltöm a műtárgykatalógust

ugrás a lapozható festmény katalógushoz

ugrás a lapozható műtárgy katalógushoz

Karácsony előtti online aukciónkon leginkább a kedvező árú, igényes és értékálló ajándékot keresőknek kedveskedünk. Az árverése kerülő 100 műtárgyra és 50 festményre 10 napon keresztül licitálhatnak az axioart.com oldalán. A festménykollekció legkorábbi alkotása egy 18. századi ismeretlen észak-olasz festő Háromkirályok imádása című védett olajképe, amely 950 ezer forintról várja a liciteket. A korai képek között szerepel majd egy 19. századi angol festő Rókavad című olajfestménye is, amely 220 ezer forintról indul.

A félszáz alkotás között a néhány tízezer forintos grafikák, így pl. Amerigo Tot pikáns litográfiája (28.000 Ft), ef Zámbó István: Glóriákkal játszó ördöge (60.000 Ft). Meglephetik magukat karácsonyra olyan ismert nevek szerethető alkotásaival, mint Molnár C. Pál comói bájos életképe, Istókovics Kálmán fényben úszó budapesti látképe, Markó Károly Romantikus tájképe, K. Spányi Béla falusi idillikus tájképe vagy Pólya Tibor nyüzsgő szüreti mulatságot ábrázoló olajfestménye.

Amerigo Tot: Aktok, 1980, kikiáltási ára: 28.000 Ft. Molnár C. Pál: Como, kikiáltási ára: 120.000 Ft. Istókovics Kálmán: Budapest, kikiáltási ára: 75.000 Ft

A modern darabok közül kitűnik Tóth Menyhért Virágcsendélete. A 650 ezer forintról induló alkotás magán hordozza a mester jellegzetes stílusát és aranysárga színeit. Licitálhatnak Mazzag István Hegy I. című absztrakt alkotására vagy Maurer Dóra Színes négyzetek című szitanyomatára is.

Tóth Menyhért: Virágcsendélet, kikiáltási ára: 650.000 Ft. Mazzag István: Hegy I., kikiáltási ára: 240.000 Ft. Maurer Dóra: Színes Négyzetek, kikiáltási ára: 90.000 Ft

licitálok az axioart oldalán

A műtárgyak között akár már az idei karácsonyi ünnepi teríték egy-egy sztárját is megvásárolhatják. Minden bizonnyal ilyen az a 19. század végi német likőrös kancsó, amely zománccal festett, aranyozott szalagos-indás díszítményeivel hívja fel magára a figyelmet.

Likőrös kancsó; kikiáltási ár: 50.000 Ft.

Nagy érdeklődésre számíthatnak a modern Zsolnay alkotások, így Török János formaterve alapján készült repesztett mázas díszkancsó is. Természetesen, ha a modern magyar kerámiáról van szó, akkor Gorka Lívia munkái sem maradhatnak el. Az utóbbi évek legnagyobb rekordjait hozó művésztől erre az aukcióra a kedvezőbb árú alkotások kerülnek, ilyen ez a feltűnő sárga-fekete festésű váza is.

Repesztett mázas díszkancsó; kikiáltási ár: 38.000 Ft. Váza; kikiáltási ár: 75.000 Ft

licitálok az axioart oldalán

Fizetés és átvétel 2021. december 20-tól az Aukciósházban.

online Árverési feltételek